İstanbul’dan Dünya’ya!

1990 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Deniz Metal Döküm, alüminyum hurda geri dönüşümünden, ikincil alüminyum külçe üretimi başta olmak üzere, zamak külçe, kurşun külçe, çinko külçe ve özel alaşım külçe üretimi yapmaktadır.

Son yıllarda yaptığı yatırımlar ile 6000 m² açık, 3000 m² kapalı alan üzerinde faaliyet gösteren modern tesisi yıllık 20.000 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden tedarik ettiği birinci sınıf alüminyum hurdalar, ayrıştırma departmanında nitelikli ve tecrübeli personlellerince titizlikle sınıflandırılıp ayrıştırılarak üretim sürecine alınmaktadır.

İhtiyaç duyulan alaşımlara göre sınıflandırılmış hurdalar, geri dönüşüm tesisinde bulunan reverber ve döner fırınlarda işlenerek, talep edilen standart ve özel alaşımlara göre işlenmektedir.

Ar-Ge çalışmalarına önem veren Deniz Metal Döküm her geçen yıl teknolojiye yaptığı yeni yatırımlarla kalite kontrol laboratuvarını genişleterek, ISO 9001 kalite standartlarında üretim yapmaktadır.

Kullanım Alanları

Endüstriyel alanda geniş kullanıma sahiptir. İnşaat, ulaşım, ambalaj, elektrik ve elektronik, mobilya ve ofis imalat sektöründe tercihen kullanılmaktadır.

Döküm Teknolojisi

Son teknoloji reverber ve döner fırınlarımızdan döküm konveyörlerine aktarılarak standart ölçülerde külçe haline getirmekteyiz.

Hurda Geri Dönüşüm

Biz dünyamızda hiç bir elementin sonsuz olmadığı bilinci ile atıl olan tüm elementleri ikincil külçe oalarak kazanımını sağlıyoruz.

“Sıfır Atık” Bilincinde

Alüminyumun diğer elementlere oranla daha hafif olması, kolay işlenebilirliği, ısı ve elektrik iletkenliği, korozyon direnci ve yeniden kullanılabilirliği gibi özellikleri nedeni ile ikincil dönüşümü ile çok sayıda sektörün ham madde ihtiyacını karşılamaktadır.

Müşteri Memnuniyeti
Sürekli gelişme felsefesinin tüm çalışanlar tarafından benimsenmesini ve uygulanmasını sağlayarak sektörel inovasyonu yakalamak.

Sürekli Gelişme
AR-GE çalışmalarımız ve laboratuvar yatırımlarımız ile ürün kalitesini sürekli en üst seviyede tutarak gerek eğitim gerek donanımsal olarak daima kendimizi yeniliyoruz.

Üretim ve Stok
Sektörün talep edebileceği külçeleri, muhafazalı, ambalajlı, etiketli bir şekilde sevkıyata hazır bekletebilmek, sektörün özel alaşımları üretim bandımıza alabilmek.

Takım Çalışması
Ürün, hizmet, proses ve sistemlerimizde karşılaşılan problemlere ekip çalışması yaklaşımı ile optimum çözümler üreterek sıfır hata payı ile sürekliliği yakalamak.

Sürekli Eğitim
Sektörümüzdeki yenilikleri uluslar arası alanda takip ediyor, departman sorumlularımıza sürekli bu eğitimlerde sertifikasyon sahibi olması için olanaklar tanıyoruz.

Lojistik
Taleplerine uygun paketleme, ambalaj ve sevkıyat organizasyonunu yapıp, sipariş onayından – sevkiyatına kadar olan tüm süreçler eş zamanlı olarak müşterilerimize bildirilmektedir.