Yerli ve ithal birinci sınıf aluminyum hurdadan ikincil ALUMİNYUM KÜLÇE başta olmak üzere, çinko, kurşun vb. elementleri istenilen nitelikte külçe olarak yeniden kullanıma sunmaktayız.

Önce iş güvenliği anlayışımız ile fabrikamızda üretim aşamalarını kule kontrol sistemleri ile sürekli izleyebilmekte ve üretim kapasitemizi güvenli ve kontrollü bir şekilde sürdürülebilmekteyiz.

6000 m² açık, 3000 m² kapalı modern tesisimizde yıllık 20.000 ton kapasitede ihtiyaç duyulan alaşımlara göre sınıflandırılmış hurdalar, reverber ve döner fırınlarımızda özel alaşım ALÜMİNYUM KÜLÇE, talep edilen standart ve özel alaşımlara göre dökülmektedir.

Ar-ge çalışmalarına önem veren firmamız her geçen yıl teknolojiye yaptığı yeni yatırımlar ile kalite kontrol laboratuvarını genişleterek, ISO 9001 kalite standartlarında üretim yapmaktadır.

Bekletme fırınlarında talep edilen değerlere getirilen sıvı aluminyum döküm konveyörlerine aktarılarak standart ölçülerde külçe haline döndürülmektedir.

Külçe haline getirilen aluminyum, ortalama 1tonluk paletler halinde ambalajlanıp, gramaj ve özellikleri etiketlenerek sevkiyata hazır hale getirilmektedir.