Aşınmaya karşı çok dayanıklı olan kurşun elementi, ikincil olarak işlenebilmekte ve yeniden kazanım sağlanabilmektedir. Başta, su boru hattında, çatı kaplamalarında, kablolu enerji transferinde uzun soluklu çözüm sunmaktadır. Kurşun elementi, akümülatör – pil yapımı, boya maddesi üretiminde, mermi üretiminde, kablo kaplama sanayinde ve kurşun alaşımları üretiminde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Yüksek yoğunluğu kurşunun, ışınlara karşı direnç vermesine olanak tanımakta ve özellikle nükleer reaktörlerde, X ışını üreteçlerinde ve gama ışını kaynaklarında, korunma perdesi olarak kullanılmaktadır.

Kurşun elementinin ayıcı özelliklerinden biriside, sülfürik aside karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özelliği kimya sektöründe yoğun biçimde kullanım alanına sahip olmasını sağlamaktadır.

Elementlerin ikincil işlenmesi konusunda tecrübe sahibi Deniz Metal değerlendirilebilir hurda kurşun alım ve satımı, ikincil külçe kurşun dönüşümleri konusunda çözümler sunabilmektedir.

Lütfen detaylı bilgi için +905319921209 Whatsapp hattımızdan ya da aşağıdaki iletişim formundan açıklayıcı mesajınız ile iletişime geçiniz.

Talep / Öneri / Şikayet

    Adınız (gerekli)

    E-mail (gerekli)

    İletişim No (gerekli)

    Mesajınız